Hakkında

serhat-akinci Uzun zamandır bilgi teknolojileriyle ilgileniyor ama bu işlere Comodore ile başlamadı, evdeki elektronik eşyaları söküp takmadı, hatta ilk bilgisayarı da bir Amiga değildi. İşletim sistemi, ağ, programlama, sunucu ekipmanları gibi kavramlarının yaygınlaşmasıyla birlikte kurumsal bilgi teknolojilerine merak saldı ve hayatına bu doğrultuda yön verdi.

Uzmanlık alanı yazılım tanımlı veri merkezi teknolojileri ve kurumsal BT çözümleri olan Serhat AKINCI, işletim sistemleri, sunucu uygulamaları, araçlar, platformlar, bulut servisleri, ağ katmanları gibi çeşitli alanlarda tasarım, güvenlik, entegrasyon, programlama, hata ayıklama, işletme ve sorun giderme gibi çalışmalar yürütüyor.

15 yılı aşan profesyonel iş hayatına Türkiye merkezli olarak devam ediyor; İstanbul’da yaşıyor ve INPROWISE BT Danışmanlık Hizmetleri için çalışıyor.

Herkesin her konuda yazabildiği günümüz internet dünyasında gerçek hayat tecrübelerine dayalı, özgün ve kaliteli bilgiye ulaşma konusundaki zorlukların farkında olan Serhat AKINCI, üzerinde çalıştığı konularla ilgili hazırladığı dokümanları ve geliştirdiği araçları 2007’den beri yana yayında olan bu blog üzerinde paylaşıyor ve bu çabasını hala, her fırsatta sürdürüyor. Bazen de şurada konuşuyor.

Herhangi bir teknik toplulukla bağlantısı olmasa da geçmişte bu ortamlar için sağladığı destek ve üzerinde çalıştığı konularla ilgili gönüllü paylaşımlarından ötürü 8 yıl üst üste Cloud and Datacenter Management alanında Microsoft MVP Award ile ödüllendirilmiştir.

Twitter | Facebook | LinkedIn