Uzak Masaüstü veya Terminal Hizmetleri Oturumunda Local Printer Üzerinden Çıktı Almak

01.05.2008 | 17:36 Windows Server , Çözümler , Windows 109 Yorum

Varsayılan olarak COM, LPT veya USB ile başlamayan yazıcı bağlantı noktası adları yalnızca Windows Server 2003 ‘te yeniden yönlendirilir. Varsayılan olarak yerel bilgisayarınızda Windows Server 2003 çalıştırmıyorsanız, çok işlevli yazdırma aygıtları DOT4 bağlantı noktalarını kullandıkları için yeniden yönlendirilmeyebilir.

Clinet üzerinde aşağıdaki adımları izleyin ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nden çıkın:

1. Başlat‘ı ve sonra da Çalıştır‘ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam‘ı tıklatın.
2. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Default\AddIns\RDPDR

3. Düzen menüsünde Yeni‘nin üzerine gelin ve DWORD Değeri‘ni tıklatın.
4. FilterQueueType yazın ve ENTER tuşuna basın.
5. Düzen menüsünde, Değiştir‘i tıklatın.
6. FFFFFFFF yazın ve Tamam‘ı tıklatın.

Bu, istemcideki tüm bağlantı noktalarının yeniden yönlendirilmesini etkinleştirir. Düzenlemeden sonra Restart yapmayı unutmayın.

source: support.microsoft.com

Yazı Etiketleri: , ,

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (109)

 1. muslum

  Hocam server 2012 foundation kullanan müşterim var. server yeniden başlayınca yazıcı tanınamıyor. serverda yazıcıyı kaldırıp tekrar yükleyince sorunumuz gidiyor. Server yeeniden başlatınca tekrar aynı şeyler .. ne yapabiliriz acaba. Teşekkürler.

 2. Erdi Söylemez

  merhabalar

  işyerimde aclass marka barkod yazıcı var. makine gayet güzel çalışıyordu. fakat pc (kapalı olmasına rağmen) iki gün önce otomatik güncelleme yaptı. ve ertesi gün yazıcıdan fiş çıktısı alamadım. yazıcıyı pc den kaldırdım ve teknik servisin söylediği driveri pc ye yükledim ama bu sefer yazıcı anlamsız simgeler yazdırmaya başladı. sınama sayfası yazdır dediğimde sonsuza kadar yazdıracak bıraksam. test sayfasını düzgün yazdırıyor.

  teknik servis, yazıcı bağlantısının usb olması gerektiğini söylüyor ama pc com bağlantısı olarak görüyor.teknik servis,yazıcının com olarak görmesini yazılımsal hata olarak gördü ama yazıcının com bağlantı desteği olduğu yazıyor. yazıcıyı başka laptopa bağladım ve usb girişi olarak algıladı. size sorum pc nin yazıcıyı usb olarak görmesi için ne yapmam lazım? güncellemeden sonra çalışmamasının sebebi nedir?

  teşekkürler…

 3. murat

  mrb com ve usb cıkışlı aclass marka fiş yazıcım var vega programından cıktı almak istiyorum vega programı com1,com2 com3, ve lpt1,lpt2,lpt3 gibi yazıcı ayarları var ben com 2 de bilgisayarıma kurdum test yazıcısını yazıyor ama vega dan gönderdiğim de yazıdırmıyor. bu konuda bilginiz varsa benimle paylaşırsanız çok memnun olurum tşk iyi çalışmalar

Yorum Ekle