Hakkında

serhat-akinciİzmirli. Uzuuuun zamandır bilgi teknolojileriyle ilgileniyor ama bu işlere Comodore ile başlamadı, evdeki elektronik eşyaları söküp takmadı, hatta ilk bilgisayarı da bir Amiga değildi :) İşletim sistemi, ağ ve uygulama geliştirme kavramlarının ülkeye girişiyle birlikte bilgi teknolojilerine merak saldı ve hayatına bu doğrultuda yön verdi.

Ağırlıklı olarak Microsoft ürünleriyle çalışıyor. Uzmanlık alanı kurumsal BT çözümleri ve yazılım tabanlı veri merkezi teknolojileri; Azure servis grubu, Windows Server, sunucu rolleri ve araçları, System Center yönetim ailesi, SQL Server, Exchange Server, Lync/Skype Server öncelikli olarak ilgilendiği ürünlerden bazıları. Yanı sıra sanallaştırma ve bulut, altyapı tasarımı, entegrasyon, optimizasyon, otomasyon, izleme ve yönetim, güvenlik, yedekleme, yüksek erişilebilirlik ve felaket kurtarma gibi kavramsal konularla ilgili çalışmalar yürütüyor.

12 yılı aşan profesyonel iş hayatına Türkiye merkezli olarak devam ediyor ve bir süredir İstanbul’da yaşıyor; Son 4 yıldır INPROWISE BT Danışmanlık Hizmetleri için çalışıyor.

Herkesin her konuda yazabildiği günümüz internet dünyasında gerçek hayat tecrübelerine dayalı, doğruluğu test edilmiş, özgün ve kaliteli bilgiye ulaşma konusundaki zorlukların farkında olan Serhat AKINCI, üzerinde çalıştığı konularla ilgili hazırladığı dokümanları ve geliştirdiği araçları neredeyse 10 yıldır yayında olan bu blog üzerinde paylaşıyor ve bu çabasını hala, her fırsatta sürdürüyor. Bazen de şurada konuşuyor.

Herhangi bir teknik toplulukla bağlantısı olmasa da bu ortamlar için sağladığı destek ve üzerinde çalıştığı konularla ilgili gönüllü paylaşımlarından ötürü 2010’dan buyana her yıl Bulut ve Verimerkezi Yönetimi alanında Microsoft MVP Award ile ödüllendiriliyor.

Serhat AKINCI aslında bir IT Pro. Ama belki biraz da Developer.